Menu odnośników dodatkowych

UWAGA! Oglądasz stronę archiwalną.
Aktualna strona dostępna jest pod adresem https://biblioteka.pcz.pl/.

 

ibuk

Biblioteka Główna zaprasza do korzystania z wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA. Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Każdy użytkownik w sieci uczelni, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/  otrzyma dostęp do książek w ibuku. Wymagane przeglądarki: Google Chrome lub Mozilla Firefox. W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK. Aby je utworzyć w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło). Po założeniu konta myIbuk czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia – zaznaczać tekst, wprowadzać zakładki, notatki; tworzyć wirtualną półkę z książkami, generować bibliografię, korzystać ze słownika i encyklopedii.

Za pomocą PINÓW można korzystać z czytelni internetowej IBUK LIBRA z komputerów domowych/urządzeń mobilnych. Korzystając ze strony http://libra.ibuk.pl z komputerów domowych, w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło), a dopiero później system pyta nas o PIN.

Kody aktywacyjne - PINY do IBUK LIBRA dla czytelników do korzystania z komputerów domowych/urządzeń mobilnych dostępne są w Bibliotece Głównej Politechniki Częstochowskiej w Oddziale Informacji Naukowej  oraz w Bibliotekach Wydziałowych.

Zapraszamy do korzystania z bazy IBUK LIBRA pod adresem http://libra.ibuk.pl

IBUK LIBRA – jak wprowadzić kod PIN

IBUK LIBRA – informacje techniczne

Filmy instruktażowe IBUK LIBRA