Menu odnośników dodatkowych

UWAGA! Oglądasz stronę archiwalną.
Aktualna strona dostępna jest pod adresem https://biblioteka.pcz.pl/.

 

Writefull - narzędzie do korekty tekstów naukowych

Biblioteka Główna serdecznie zaprasza na zorganizowne przez Digital Science bezpłatne webinarium z zakresu korzystania z narzędzia do korekty tekstów Writefull.

Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Writefull różni się od innych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie "uczy się" na podstawie tekstów milionów artykułów z czasopism naukowych. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. Sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych a także proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

Główne parametry i kluczowe cechy narzędzia zostaną omówione podczas webinarium z udziałem twórców oraz ekspertów z zakresu sztucznej inteligencji i lingwistyki stosowanej. Podczas webinarium będzie otwarta sesja pytań i odpowiedzi z prelegentami. 

Webinarium odbędzie się 19 października 2020 (poniedziałek) o godz. 11.00 i będzie prowadzone w języku angielskim. Formularz rejestracyjny.

Jeżeli nie mogą  Państwo uczestniczyć w webinarium w podanym terminie prosimy o rejestrację, po zakończeniu na Państwa adres e-mailowy zostanie wysłany link do nagrania.