Menu odnośników dodatkowych

 

OGŁOSZENIE

Biblioteka Główna zaprasza do korzystania z publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA. Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Każdy użytkownik po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/ w pierwszej kolejności musi zarejestrować się (adres e-mail, hasło), uzyskując w ten sposób dostęp do książek w ibuku. Nowością jest konieczność założenia jednorazowego osobistego konta myIbuk, umożliwiającego użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem (tworzenie własnych kolekcji książek, zaznaczanie tekstu, wprowadzanie zakładek, notatek, utworzenie własnej wirtualnej półki z książkami, generowanie bibliografii, korzystanie ze słownika i encyklopedii). Po założeniu konta czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia w sieci uczelnianej i w komputerze domowym z kodem aktywacyjnym.

Kody aktywacyjne do IBUK Libra dla czytelników do korzystania z komputerów domowych dostępne są w Bibliotece Głównej PCz – Oddział Informacji Naukowej.

Wymagane przeglądarki: Google Chrome lub Mozilla Firefox.

Równocześnie informujemy, że działają stare kody aktywacyjne do platformy ibuk.pl, które stopniowo należy wymieniać. Zapraszamy do korzystania z bazy IBUK LIBRA pod adresem http://libra.ibuk.pl